روغن های گیاهی چوب - سلامت و کیفیت

روغن های گیاهی چوب - سلامت و کیفیت

به طور کلی و با توجه به نگاه و هدف شما در دنیای چوب انتخاب روش های طبیعی و غیر طبیعی مزایا و مشکلات خاص خودشان را دارند. انتخاب هر مسیر علتی خواهد داشت که تصمیم رو به عهده شما واگذار میکند.

چگونه یک کارگاه معرقکاری راه اندازی کنیم ؟

چگونه یک کارگاه معرقکاری راه اندازی کنیم ؟

کارگاه معرق کاری خانگی و راه اندازی آن برای علاقه‌مندان به معرق کاری در خانه چالشی مهم است. هنر های چوبی به دلیل ذات چوب و طبیعت آن همواره مورد توجه بسیاری بوده است. چه آن ها که خریدار یا دارنده آثارند و یا هنرمندانی که خالق آن ها هستند. در این پست آیچوب، چالش ها و نیاز های راه اندازی یک کارگاه معرق خانگی را بررسی می کنیم. در شروع نوشته فرض را بر این می نهیم که خواننده از هنر معرق تنها علاقه آن را دارد! و هنوز دست به کمان نشده است.

روغنهای طبیعی چوب osmo

روغنهای طبیعی چوب osmo

هنگامي كه چوب در فضاهاي داخل استفاده ميشود در معرض تخريب قرار ميگيرد، بنابرين نياز به محافظت دارد تا خواص طبيعي خود را حفظ كند. چوب به نفس كشيدن احتياج دارد، به اين ترتيب قابليت ارتجاعي خود را از دست نميدهد و تأثير مثبتي بر فضاي اتاق ميگذارد. رنگهاي چوب osmo نيازهاي طبيعي چوب را برطرف مينمايد، بدين معنا كه ساختاري ريز متخلخل و نانو داشته،در بافت سطحی چوب نفوذ نموده و به چوب اجازه تنفس ميدهد.

لبه ایده‌آل؛ راهنمای تیزکردن برای نجاران

لبه ایده‌آل؛ راهنمای تیزکردن برای نجاران

اگر شما تابحال، لذت استفاده از ابزار‌‌های واقعا تیز را نداشته‌اید، یکی از لذت‌های واقعی در نجاری را از دست داده‌اید. Ron Hock، متخصص باتجربه تکنیک‌های تیزکردن و سازنده ابزار، در کتاب لبه ایده‌آل، رمز و راز تکنیک دشوار تیزکردن لبه‌های اجسام چوبی را فاش می‌سازد. شما به‌زودی، نحوه استفاده آسان و ایمن از ابزارهای دستی را یاد خواهید گرفت. این کتاب تمام روش‌های متفاوت تیز‌کردن را پوشش می‌دهد،‌ بنابراین شما می‌توانید تکنیک‌های خود را با استفاده از چارچوب کاری منحصر به خود، بهبود بخشید یا مناسب‌ترین روش، با توجه به نیاز و بودجه خود را پیدا کنید. Ron به شما ترفند‌ها و نکته‌های تخصصی برای تیز‌کردن تمام ابزارهای کار با چوب را ارائه می‌دهد. همچنین نگاهی به وسایل چوبی سرتاسر خانه که لایق داشتن یک لبه ایده‌آل هستند، می‌اندازد

مبانی معرق‌‌کاری و فراتر از آن؛ تکنیک‌های حرفه‌ای برای ایجاد تصاویر زیبا با روکش و خاتم

مبانی معرق‌‌کاری و فراتر از آن؛ تکنیک‌های حرفه‌ای برای ایجاد تصاویر زیبا با روکش و خاتم

هنر معرق‌کاری – استفاده از روکش و خاتم برای آرایش یک پروژه کار با چوب یا ایجاد تصاویر زیبا – قرن هاست که‌ صنعتی محبوب به‌شمار می‌آید. در دوره‌های اقتصادی سخت‌تر و اهمیت زیست‌محیطی امروز، روکش‌های چوبی، یک گزینه غنی و ارزان برای ساخت آثار شگفت‌انگیز ارائه می‌دهند که در عین حال جنگل‌های گران‌بها را حفظ می‌کند. کارکردن با روکش چوبی بسیار آسان است و به چیزی بیشتر از اسکرول ساده یا اره منبت‌کاری دستی نیازی ندارد. بهتر از همه، کار با معرق‌کاری بسیار ایمن است و نیاز به یک کارگاه اختصاصی ندارد. یک گاراژ، آشپزخانه یا هر فضای کاری کوچکی نیز برای این کار مناسب است. با بیش از 20 پروژه و نکته‌های تخصصی از دو تن از برترین متخصصان معرق‌کاری امروز، هر آنچه شما نیاز دارید تا بر روکش‌های چوبی و خاتم‌ها مسلط شوید و به طراحی تصاویر و ساخت پروژه‌هایی مانند جعبه‌ها، زیرلیوانی‌ها، پلاترها و کاسه‌های زیبا و منحصربه‌فرد بپردازید را دربر دارد. این کتاب با بیش از 250 تصویر، الگوهای تمام‌قد و آموزش‌های مستقیم، خواننده را به صورت گام‌به‌گام، از طریق هر پروژه هدایت می‌کند و نشان می‌دهد که چه کارهای بسیار ساده‌ای می‌توانند پیچیده به نظر برسند. کتاب مبانی معرق‌کاری و فراتر از آن برای چوب‌کاران علاقمند، صنعتگران و سازندگانی که برای کشف این فرآیند جذاب آماده هستند، تهیه شده است.